Masér ve zdravotnictví

53-41-M/04 čtyřleté denní studium

ODBORNÉ KOMPETENCE:

Poskytování léčebně rehabilitační péče pod odborným dohledem fyzioterapeuta způsobilého k výkonu povolání nebo lékaře se specializací v oboru rehabilitační a fyzikální medicíny. Možnost provozování živnosti.

MATURITNÍ ZKOUŠKA:

SPOLEČNÁ ČÁST:                                                 PROFILOVÁ ČÁST:

PÍSEMNÁ – ČJ, CIJ nebo MAT                                  Český jazyk a literatura

                                                                               Cizí jazyk

                                                                               Fyzikální terapie

                                                                               Masáže

PRACOVNÍ UPLATNĚNÍ:

Absolvent se uplatní ve zdravotnických zařízeních lůžkového nebo ambulantního typu při poskytování rehabilitační, léčebné a lázeňské péče, popřípadě v zařízeních sociálních služeb. Je schopen provádět pod odborným dohledem fyzioterapeuta nebo lékaře se specializací v oboru rehabilitační a fyzikální medicíny klasické masáže, aplikovat teplo, provádět zábaly, koupele a základní vodoléčebné procedury. Absolvent je způsobilý vykonávat povolání masér ve zdravotnictví a získá odbornou způsobilost pro vázanou živnost Masérské, rekondiční a regenerační služby dle přílohy č. 2  Zákona č. 455/1991 Sb., o živnostenském podnikání, ve znění pozdějších předpisů.

DALŠÍ VZDĚLÁVÁNÍ:

Na vyšších odborných a vysokých školách. V současné době je široká nabídka k získání další specializace ve zdravotnictví a sociálních službách (všeobecná sestra, záchranář, dentální hygienista, farmaceutický asistent, ortotik - protetik, ergoterapeut, fyzioterapeut, FTVS – trenér, sportovní a kondiční specialista aj.).

NABÍDKA ŠKOLY:

  • Prospěchové stipendium
  • Příspěvek na ubytování v DM při SZŠ a VOŠ Cheb, informace na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.č. +420 774 001 886
  • Motivační kreditní systém pochval – body za aktivitu – pochvaly – ceny - KRESYP
  • Možnost pracovního uplatnění a studia v zahraničí.
  • Stravování v budově školy
  • Sportovní vyžití – posilovna, tělocvična