Exkurze - 1. pololetí 2018/2019

3. 11. 2018 Exkurze 1. B masér sportovní a rekondiční v Better fitness

Masér, aby mohl poskytovat kvalitní služby, musí být především zdráv. Na to, jaké jsou dnes možnosti v kultivování fyzické schránky, jsme se šli podívat do Better fitness v Chebu.  Vyslechli jsme si krátkou přednášku o tom, že vše se vším souvisí, že zdravá strava je základ zdraví a přiměřený pohyb nutností. Dlouho jsme neseděli, protože trenéři si nás rozdělili, pěkně protáhli a pak trošku posílili naše těla. Bylo to moc příjemné.

Foto

18. 11. 2018 Maséři na Františkolázeňské 24 hodinovce

I letos jsme podpořili sportovní akci, která se koná již 10 let. Měli jsme trošku omezené prostory pro svoji činnost, takže jsme masírovali jen v neděli. Ruce statečných čtyř "mušketýrů" se nezastavily ani na chvilku. Pod heslem "Jeden za všechny a všichni za jednoho" jsme za podpory také jednoho absolventa masírovali tentokrát hlavně mladé běžce. Mladí také potřebují péči při velkém fyzickém výkonu.

Foto

26. 11. 2018 Přednáška o ergonomii

Studenti všech ročníků oboru masér sportovní a rekondiční si vyslechli přednášku o ergonomii, o zdravém životním stylu, o stresu, o úpravě vody, ale hlavně o tom, jak upravit pracovní prostředí sobě, ale také svým budoucím klientům. Sedavý způsob života je jednou z příčin civilizačních nemocí nejen pohybového aparátu.

Získané informace a dovednosti z praktického vyučování jistě žáci zúročí v naší ergonomické cvičné kanceláři, která byla zřízena z dotací schválených radou Karlovarského kraje v rámci dotačního programu na podporu zdravotnické osvěty, výchovy a zmírňování následků onemocnění. Prvními figuranty byli pracovníci našeho ekonomického oddělení.

Foto 

27. 11. 2018 Maséři vozí Vítkův chodník do mateřských školek

Studenti 3. ročníku oboru masér si připravili novou verzi projektu Vítkův chodník. Pro mateřskou školku Diakonie v Chebu si opatřili overaly zvířátek, aby jim mohli zahrát pohádku. Společně se zvířátky si pak děti prošly akupresurní chodníček, se zvířátky si i zacvičily. Žáci na podoskopu změřili, zda děti nemají ploché nožky. Ty menší děti jsme navštívili ve školce, ty starší přišly za námi na zdrávku. Skřítek Vítek měl z dětí velikou radost. Práce s dětskou klientelou vyžaduje úplně jiný přístup než práce s dospělými. I to se naši žáci v rámci odborného výcviku učí.

Foto 

3. 12. 2018 Maséři se zapojili do soutěže

Soutěž na podporu podnikatelských/neziskových projektů v oblasti podnikavosti, kreativity a iniciativy v Karlovarském kraji.

Do této soutěže jsme přihlásili dva týmy z oboru masér sportovní a rekondiční z 2. a ze 3. ročníku. Každý tým zpracovává jiné téma. Tým druhého ročníku zpracovává studentskou projektovou studii - Studentské wellness. Mentor - odborník z praxe, manažer hotelu Komorní hůrka, pozval studenty na exkurzi do hotelu, aby poznali komplexní péči o klienta. Seznámili se s ubytovacími prostory, stravovacím úsekem, samozřejmě i s oddělením balneo. Díky vstřícnosti manažera mohli také vyzkoušet některé aktivity na vlastní kůži. Byla to forma odměny za práci, kterou odvádějí nad rámec svých studijních povinností.

Foto 

8. 12. 2018 Masáže na Jarmarku radosti

Letos poprvé jsem vyrazila s maséry na Jarmark radosti, kam nás pozvala naše VOŠ. Naším úkolem bylo provádět malé masáže a užít si předvánoční atmosféru jarmarku, který měl charitativní poslání. Ve společnosti kadeřnice a kosmetičky nám den příjemně utíkal.

Foto 

18. 12. 2018 Exkurze oboru masér do Rehabilitačního ústavu v Kladrubech u Vlašimi a Rehabilitačního vojenského ústavu Slapy

V časných ranních hodinách vyrazil autobus plný masérů směr Kladruby u Vlašimi.  Jeli jsme se podívat do nejznámějšího rehabilitačního ústavu, ve kterém se kromě rehabilitačního vybavení na vysoké úrovni nachází také několik ergoterapeutických dílen.

Foto

V rehabilitačním ústavu Slapy, který jsme navštívili po cestě zpět, jsme zase nalezli asi nejlépe vybavené rehabilitační zařízení tzv. robotizací.

Foto

11. 2. 2019 Pivní lázně - exkurze masérů z 2. B

První pivní lázně u nás byly založeny v Chodové Plané. Příjemné prostředí balneoprovozu, wellness v hotelu Chodovar nás naladilo velmi pozitivně. Nemohli jsme odmítnout nabídku prohlídky blízkého pivovaru a poobědvat v příjemné restauraci Ve skále. Také v tomto hotelu mohou absolvovat naši žáci odbornou praxi, pokud bydlí v jeho blízkosti.

Foto 

26. 2. 2019 Exkurze ve Františkových Lázních

Také první ročník má možnost vyjet na exkurzi. Trošku zážitkovou, špetku poznávací, ždibec vzdělávací. Nejdřív zkusit, jaké účinky má solná jeskyně, potom zjistit něco o historii lázeňství. Podívali se i do lázeňské kliniky a pak si zacvičili ve vodě. Takový den se musí zapít.

Foto