Přípravné kurzy k přijímacím zkouškám jsou zrušeny.

 

Novinky

Regionální kolo PSK olympiády

Letošní regionální kolo Olympiády z předmětu psychologie a komunikace hostila dne 10. 3. 2020 Střední zdravotnická škola a Vyšší odborná škola zdravotnická Plzeň. Do soutěže se zapojilo celkem 9 studentů ze tří zdravotnických škol – Klatov, Plzně a Chebu. Síly byly vyrovnané, ale bohužel ani jedna ze soutěžících reprezentující naši školu na medaili nedosáhla. 1. místo olympiády obsadila Dominika Glejdurová (Klatovy), 2. místo Sebastian Mareška z domácího prostředí a místo 3. obsadil opět klatovský student Ondřej Mézl, který svou školu velmi úspěšně reprezentoval i v roce minulém. Vítěz automaticky postupuje do kola ústředního, které se mělo konat v Kyjově. Bohužel však bylo ještě téhož dne zrušeno vzhledem k aktuální epidemiologické situaci.

Foto 

Mgr. Radka Hallová

Den sv. Valentýna

V hodinách cizích jazyků jsme "Den sv. Valentýna" oslavili po svém a to seznámením se s historií tohoto svátku a tradicemi s ním spojenými. Kdo chtěl mohl v rámci hodiny vytvořit vlastní valentýnku. Na tento den byl navíc vyhlášen dress code v podobě červené a růžové barvy. Někteří poctivě prohledali svůj šatník a ostatní dorazili alespoň s červenou rtěnkou. Musím říct, že všem to velmi slušelo. V barvách dorazili také někteří učitelé, z nichž se mi podařilo některé i vyfotit.

Poděkování patří třídě 3. A skupině AJ za její pomoc při výzdobě školy.

Foto 

Mgr. Anca Eliášová

Olympiáda z psychologie

Dne 12. 2. 2020 se uskutečnil již 8. ročník školního kola Olympiády z předmětu psychologie a komunikace. Tématem pro letošní rok byla esej na téma „Můj velký sen“.

Vybrané práce 11 studentů ze tříd 3. A a 3. B byly prezentovány před odbornou porotou.  První místo získala Ivana Matyášová (3. A), místo druhé Petra Pospíšilová (3. B) a místo třetí Jitka Suchá (3. A). Cenu publika letos obdržela Simona Merhoutová ze třídy 3. B. Vítězům gratulujeme!

Tréma pracovala, ale i přes ni se všichni prezentující své role zhostili se ctí. Touto cestou si jim dovoluji poděkovat za jejich úsilí a čas, které této akci věnovali. Přibližně za měsíc nás čeká i kolo regionální, které pořádá Střední zdravotnická škola a Vyšší odborná škola zdravotnická Plzeň. Držte našim soutěžícím palce!

Foto                                                                                   

Mgr. Radka Hallová

Veletrh fiktivních firem Sokolov

Období příprav, nervozity, dohadování se i těšení. Tak to vypadá vždy před účastí na veletrhu fiktivních firem. Po fenomenálním úspěchu firmy „Zdravej kancl, s. r. o.“ v Mostě jsme vyrazili již na 12. ročník regionálního kola v Sokolově. Jako každý rok je zde velká konkurence.

Naše škola vyslala dvě fiktivní firmy, „FF Masáže Petr Klíč“, kterou zastupovali žáci Petra Šomodiová, Kateřina Reidlová a Alice Streicherová a firmu „FF Zdravej kancl, s. r. o.“, Petra Pospíšilová, Simona Merhoutová a Filip Holík. Ostatní žáci pracující ve firmách byli skvělou oporou.

Bojovali jsme, co se dalo a vyplatilo se. Firma „FF Zdravej kancl, s. r. o.“ získala opět prvenství  v hlavní kategorii nejlepší stánek a druhou příčku za soutěž vizitek.

V březnu nás čeká již 26. ročník mezinárodního veletrhu fiktivních firem v Praze. Tohoto se účastní pouze jedna naše firma, a to „FF Zdravej kancl, s. r. o.“ Chtěli bychom zabodovat, ale velká konkurence je pro nás trochu děsivá. Držte nám palce, budeme to potřebovat.

Foto

Ing. Radmila Hovorková

Vánoční trhy - Regensburg

Dne 2. 12. 2019 jsme jako každý rok vyrazili na vánoční trhy, tentokrát do bavorského města Regensburgu, poznat a užít si jeho vánoční atmosféru. Cesta autobusem byla zábavná a rychle nám uběhla za zpěvu vánočních písní a to jak českých, německých tak i anglických. Ze čtyř možných míst jsme si vybrali vánoční trh na náměstí Am Neupfarrplatz nedaleko Katedrály sv. Petra, kdy jsme mohli zároveň cestou poznat a přejít nejstarší kamenný most v Evropě - die Steinerne Brücke. Regensburgské vánoční trhy na námi vybraném náměstí patří sice mezi menší, ale svou atmosférou a pestrou skladbou stánků splnily naše očekávání. K tomu nám přálo i slunečné počasí, které jsme využili k procházce městem. Exkurzí jsme zakončili návštěvou nákupního centra Regensburg Arcaden, kde si žáci mohli nakoupit dárky. 

Foto

Mgr. Anca Eliášová

Olympiáda v českém jazyce

Dne 22. listopadu se konalo školní kolo Olympiády v českém jazyce. Do lavic zasedlo 15 žáků, zástupců všech tříd maturitních oborů naší školy.

Úkoly jsou tradičně dvojí – gramatické a slohový. Gramatická část vyžadovala dobrou znalost významu slov a slovesných vazeb, ve slohu měli žáci prokázat, že dokáží vnímat krásy podzimní přírody.

Všech 15 olympioniků se zhostilo úkolů úspěšně. Do okresního kola, které se bude konat v lednu 2020 na místním gymnáziu, postupují dvě žákyně s nejvyšším počtem bodů, tedy Ivana Košťálová (4. B) a Alžběta Švecová (4. A). Gratulujeme a držíme palce.

Mgr. Jitka Jašková